Finále Svatovalentýnské soutěže

Během února 2012 probíhala v Městské knihovně Blansko Svatovalentýnská soutěž o nejhezčí báseň o lásce. Cílem nebylo pouze prvoplánově připomenout patrona zamilovaných sv. Valentýna, ale především oslavit nejdůležitější lidský cit – lásku – ve všech jeho podobách.

Veršotepci napříč věkovými kategoriemi se letos utkali již potřetí (včetně premiérového nultého ročníku v roce 2010).

Velmi potěšitelné je zjištění, že soutěž se těší stoupajícímu zájmu účastníků. Svou tvorbu letos prezentovalo 19 autorů s 37 příspěvky různých stylů a forem (pro připomenutí – loni 11 autorů a 24 básní, v roce 2010 3 autoři s 5 příspěvky).

Porotu, kterou tvořili pracovníci knihovny (Mgr. Pavel Přikryl, Lenka Čepová a Helena Juříková), doplnil středoškolský profesor českého jazyka a literatury a sám aktivní autor Mgr. Petr Zavoral.

Arbitři neměli při posuzování jednotlivých děl lehký úkol. Každý z příspěvků byl svým způsobem jedinečný a osobitý.

K 15. 3. 2012 došlo ke zhodnocení soutěže porotou a následné vyhlášení výsledků má upozornit na 20. březen 2012 – Světový den poezie.

Bez určení pořadí se porotci nezávisle na sobě shodli na třech nejlepších autorech: Iva Grajcarová, Filip Živný a Květa Pokorná.

Poděkování a obdiv ale patří všem zúčastněným.

Vyhodnocení obdrží knižní odměnu a jejich příspěvky se dočkají uveřejnění na webu knihovny (www.knihovnablansko.cz).

Uvádíme na tomto místě básničku, jež porotce oslovila nejvíce.

IVA GRAJCAROVÁ

Rendez-vous neobyčejných

Přesně ve čtvrtek ráno

přesně ve středu města

Potkal jeden ze sta

jednu z jiného těsta

Zde a zde si můžete stáhnout další oceněné básně.

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Marie
12 let před

Podle mého názoru obě zbývající básně jsou nesrovnatelně lepší než ta, která „oslovila“ porotu. Tato mi připadá jako obyčejná veršovánka.