Rozečti.se – online výuka rychlého čtení

Rozečti.seV roce 2012 vznikla zajímavá a přínosná online aplikace na výuku rychlého čtení pod názvem Rozecti.se, která vyhrála soutěž Nápad roku.

V současné době má tento projekt více jak 4000 uživatelů. Využívají ho firmy, školy a nově také knihovny.

Všem zájemcům z řad blanenské veřejnosti, kteří se chtějí naučit rychleji číst a zároveň text co nejvíce pochopit, nabízí Městská knihovna Blansko možnost zdarma si tuto aplikaci vyzkoušet. Na dvou počítačích ve studovně a čítárně mají uživatelé možnost přístupu do plné verze.

Je možné si změřit a také rozšířit zrakové rozpětí, odstranit nejčastější čtecí zlozvyky, zlepšit oční fixaci. To vše prostřednictvím 20 lekcí a dalších doplňujících cvičení.