Noc s Andersenem a komisař Vrťapka

Letošní Noc s Andersenem byla také v Městské knihovně Blansko věnována komisaři Vrťapkovi. Tento psí detektiv slaví deset let od doby, kdy se objevil v časopise Mateřídouška.

Devatenáct dětí nejprve pozdravil místostarosta Blanska ing. Jiří Crha a motivoval je k soutěžení darovaným dortem.

Potom následovalo skládání zkoušek na detektiva. Byly prověřeny jejich schopnosti – rozeznat hlasy zvířat a správně je přiřadit k obrázku, mít dobrou mušku a překonat strach z neznáma.

Po předání půkazů pak byla vytvořena dvě detektivní družstva, před kterými byl závažný úkol – pátrání po neznámé ztracené věci. Kdo byl pachatel, co se ztratilo a kde je lup ukryt?

To všechno musely děti vypátrat. Za splnění úkolů jim přibývaly indicie – písmenka, ze kterých se nakonec dal složit název časopisu. A ten byl další nápovědou, která vedla k vypátrání hledaného předmětu – neobyčejné knihy, v jejíž tajné schránce byly ukryty drahé kameny.

Dort si nakonec zasloužili všichni účastníci, vždyť jejich snaha byla tentokrát velmi vyrovnaná.

V soutěžemi nabitém programu jsme samozřejmě nemohli zapomenout ani na předčítání příběhů o Vrťapkovi.

Drahoslava Křivánková, Miroslava Libichová a Bc. Pavlína Gargošová

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.