Kovaný svět Antonína Juračky

Neforemný kus železa, ze kterého se kladivem pod rukama zkušeného kováře stává umělecké dílo. Tak by se dala velmi jednoduše charakterizovat výstava mladého uměleckého kováře Antonína Juračky s výstižným názvem „Kované objekty“.

Autor výstavy absolvoval maturitní obor Zpracování drahých kovů a kamenů/umělecký kovář a zámečník, poté pokračoval studiem plošného a plastického rytí, načež následovala Západočeská univerzita v Plzni s oborem design kovu a šperku. Mezi studiem si Antonín Juračka doplňoval odbornou praxi u kovářů v Rakousku, ale i u nás.

Nechat se unášet krásou kovaných objektů můžete v době od 11. do 25. července 2014 v Městské knihovně Blansko v její letní provozní době.

Na přání autora nebude výstava zahájena vernisáží.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.