„Čtyři“

Krátký, ale výstižný název zářijové výstavy Městské knihovny Blansko připomíná životní jubilea čtyř blanenských výtvarnic: Irmy Charvátové, Evy Holoušové, Evy Kupové a Pavly Dvorské. Všechny tyto ženy, původem učitelky výtvarné výchovy na základních uměleckých školách, věnovaly své výtvarné nápady dětem a těšily se z jejich práce.

Teprve ve „zralém věku“ dávají prostor vlastním ambicím a odsouvaným námětům, zapomínají na školní papírování a tvoří samy za sebe. Jejich vlastní výtvarnou práci, která byla vlivem výuky spíše prázdninová, nyní rozvíjí a obohacují o další malby a kresby.

Přijďte se přesvědčit sami – vernisáž výstavy „Čtyři“ se koná 12. září 2014 v 18 hodin ve výstavní místnosti Městské knihovny Blansko. Úvodní slovo pronese Pavel Svoboda, hudební program zajistí ZUŠ Blansko.

Výstava bude ke zhlédnutí do 3. října 2014 v běžné provozní době knihovny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.