TÝDEN KNIHOVEN PŘINESL DĚTEM BESEDY SE SPISOVATELEM

Už od rána bylo ve čtvrtek 9. října 2014 v dětském oddělení Městské knihovny Blansko velmi živo. Knihovna pozvala žáčky z prvních a druhých tříd blanenských základních škol na setkání s učitelem, skladatelem, hudebníkem, malířem, ale hlavně spisovatelem Markem Šolmesem Srazilem.

Na třech jeho vystoupeních se postupně vystřídalo kolem 180 dětí. A rozhodně se ani chvilku nenudily. Pan Srazil jim neobyčejným způsobem četl ze své knihy Pohádky do postýlky podzimní příběh o skřítkovi Frňkovi. Tak se dozvěděly, co je třeba udělat, aby získaly dobrého kamaráda a nemusely být nikdy smutné.

Během čtení se ovšem malovalo, zpívalo, cvičilo, tleskalo do rytmu, skákalo…

Zkrátka Marek Srazil přivezl dětem úsměvy a radost. A stejnou radost snad přinese dětem také četba jeho knih.

Akce se uskutečnila v rámci celostátního projektu TÝDEN KNIHOVEN 2014.

Šolmes 2014 Šolmes 2014 Šolmes 2014 Šolmes 2014 Šolmes 2014 Šolmes 2014 Šolmes 2014 Šolmes 2014 Šolmes 2014

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.