Poetický večer v knihovně

V rámci celostátní akce „Den poezie 2014“, který v letošním roce nese podtitul „Řezaná poezie“, zveme všechny milovníky krásného slova a hudby na autorské čtení s Evou Sádeckou.

Eva Sádecká studovala v Blansku ekonomickou školu, čas ji zavál do Žďáru nad Sázavou, kde pracovala jako ekonomka. Tam se seznámila s malířem Zdeňkem Kopeckým, který ilustroval sbírky veršů Kolotoč štěstí, Doteky a Setkání.

Poté potkala malíře Stanislava Bartůška a napsala knížku Tajemství.

Zákon lásky již psala v Praze.

Nejdříve recitovala s hudebním doprovodem flétnisty Pavla Bartoše, nyní skládá písničky s kytarou a cestuje s hudebně literárními pořady. Poezie, povídky, písničky i pohádky. Léčivé doteky slov i hudby, verše lehké jako motýlí křídla.

Hlavním mottem její tvorby je život jako cesta, tak, jak ho každodenně žijeme a prožíváme.

Cesta ke světlu a poznání, cesta k sobě samým.

„Večer s vůní poezie, písniček a nostalgie s kyticí poetických textů a plný překvapení“ se koná v pátek 7. listopadu v 18 hodin v Městské knihovně Blansko.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.