Lednové cesty za poznáním – PETR SKOUMAL

Petr SkoumalNedávno zesnulý český skladatel a hudebník, absolvent pražské konzervatoře a brněnské JAMU. Od roku 1966 pracoval v Činoherním klubu, kde byl režisérem a hudebním dramaturgem a kde také spolupracoval s Janem Vodňanským. Jejich představení obsahovala písně, situační koláže, říkadla a improvizace. Za normalizace byly jejich hry postupně zakázány.

Nejvýznamnější je Skoumalova tvorba pro televizi a film. Nejvíce tuto hudbu oceňují asi děti, protože kdo z nich by neznal melodie z večerníčků Maxipes Fík, Bob a Bobek, Pat a Mat nebo Příběhy včelích medvídků.

Přijďte si poslechnout povídání o životě a díle Petra Skoumala a také ukázky jeho tvorby pro děti i dospělé do hudebního oddělení Městské knihovny Blansko v úterý 13. 1. 2015 od 17 hodin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Hudební oddělení, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.