Únorové CESTY ZA POZNÁNÍM s Janem Werichem

„Já myslím, že civilizace není dobrá, když je bez kultury. Člověk potřebuje ke štěstí a spokojenosti nejenom pohodlí tělesné, ale i duševní. Kultura a civilizace musí jít ruku v ruce.“

„Umění je jako slunce, které se taky nikomu nevtírá. Když zatáhne záclony a zavřete okenice, tak vám slunce do bytu neleze, jenomže je to vaše chyba, pane, že chcete žít potmě.“

Český filmový a divadelní herec, dramatik a filmový scenárista, spisovatel. Významný představitel meziválečné divadelní avantgardy a poválečné české divadelní kultury.

Život a dílo Jana Wericha si přijďte připomenout do hudebního oddělení Městské knihovny Blansko v úterý 10. 2. 2015 v 17 hodin v rámci dalšího pokračování projektu Cesty za poznáním.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Hudební oddělení, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.