O povaze vědy aneb Věda a víra

Populární rčení říká, že věda se zabývá otázkami „jak“ a víra otázkami „proč“. Proto se tyto dvě nemohou znepřátelit a navzájem se doplňují. Množství debat a literatury na toto téma však ukazuje, že takové tvrzení je příliš obecné. Věda se čím dál více vyslovuje k otázkám „proč“ – a to někdy i více, než víra sama. Asi nejvíce pozornosti se v této souvislosti dostává debatě o smyslu a původu života. Jak jsme sem přišli? Kam dále směřujeme? Je všechno jen nahodilost? Nebo je tu někdo, kdo vše přesahuje?

Lze říci, že je mezi vědou a vírou jistý druh konfliktu. Můžeme toto považovat za – řekněme – jakési prokletí moderní doby?

Přijďte si na toto věčné téma pohovořit do Městské knihovny Blansko. Přednášející B.Th. Pavel Kostečka, Ph.D., vám jistě řekne víc.

Beseda se uskuteční 8. dubna 2015 od 18 hodin v dětském oddělení knihovny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.