Jak se dělá komiks

Ve středu 11. března 2014 se v dětském oddělení Městské knihovny Blansko uskutečnil komiksový workshop. Zúčastnili se ho studenti tercie blanenského gymnázia se svojí učitelkou výtvarné výchovy Evou Juračkovou.

Pozvání knihovny přijal ing. Daniel Vydra, který je komiksovým scénáristou.

A tak se kluci a děvčata dozvěděli nejdříve něco z teorie komiksu, ale hlavně si mohli tvorbu vyzkoušet.

Na nedokončeném příběhu s obrázky ilustrátorky Markéty Vydrové si s chutí domysleli a domalovali několik variant jeho konce, došlo i na dramatické ztvárnění.

Protože o kreativitu nebyla nouze, všichni se dobře pobavili a možná, že někteří objevili další možnosti svého uplatnění.

Akce proběhla v rámci celostátního projektu BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ 2015.

Fotografie pocházejí z archivu knihovny.

Komiksová dílna Komiksová dílna Komiksová dílna Komiksová dílna

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.