S Chile seznámil student i hispanolog

Na čtyři desítky zájemců přišly ve středu 27. května 2015 do Městské knihovny Blansko, aby si díky projektu blanenského gymnázia „Česko – chilský večer“ rozšířily svoje vědomosti o této latinskoamerické zemi.

V první části večera vystoupil mladý Chilan Andrés Aliaga Chandía, který od února 2015 studuje na Gymnáziu Blansko. Na něj navázal absolvent hispanologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně Mgr. Jan Střítecký.

I díky řadě konkrétních dotazů, jež doplnily prezentaci obou přednášejících, si příchozí mohli udělat komplexní obraz o současném i historickém Chile.

Akci si nenechal ujít ani první místostarosta města Blanska Ing. Jiří Crha.

Fotografie Ladislava Krále přibližují dvě pohodové hodiny v blanenské knihovně.