Dětské bá(snění) a jeho vítězové

Dětské bá(snění)Máte rádi akce na podporu nejen dětského čtenářství, ale také na podporu dětské fantazie? Kdy jindy by se dětem fantazie mohla rozvíjet lépe, než při setkání s knihou? A kde snadno přijdete k množství knih? Kdo odpovídá, že přece v knihovně, má pravdu.

Vymysleli jsme proto v Městské knihovně Blansko pro děti akci s názvem „Dětské bá(snění)“.

Děti měly sbírat obrázky a potom slova, ze kterých bylo úkolem složit příběh, či napsat báseň.

Dopadlo to výborně! Prací se nám do knihovny vrátilo rovných deset, ale jakých! Co vám budu popisovat, přijďte se podívat do blanenské knihovny, kde budou všechny vystaveny.

A jaké jsou tedy výsledky?

• V 1. kategorii (3 – 6 let) se stal vítězem Tomášek Vybíhal se svým příběhem „O opravě starodávného auta“.
  • Ve 2. kategorii (9 – 14 let) zvítězila Hanka Bušová, která přinesla úžasné básně na různá témata.
  • No, a nemohli jsme neudělit zvláštní cenu poroty, kterou si svým několikastránkovým komiksem vybojovala  Kristýnka Krčálová.

Děti, které si odměnu ještě nevyzvedly, si mohou přijít kdykoliv v provozní době knihovny do 3. patra, kde na ně v oddělení studovna čekají malé pozornosti.

Na závěr bych velice ráda poděkovala jednak všem zúčastněným, ale zejména vedení kavárny a cukrárny V Pohádce, která sponzorsky zajistila dárkové poukázky pro všechny děti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.