FOTOREPORTÁŽ – vernisáž výstavy TRAMPING NA BLANENSKU

V pátek 6. listopadu 2015 proběhla v Městské knihovně Blansko vernisáž výstavy o blanenském trampingu. Výstava je unikátní v tom, že dosud v Blansku žádná prezentace trampského hnutí v této formě nebyla. Výstavu uvedl kamarád Čeča. Takřka stovce přítomných řekl něco málo o historii trampingu na Blanensku.

Výstavní místnost VÝSTAVKA prezentuje nástěnky jednotlivých osad, ať již zaniklých, tak i těch, které stále jezdí, dále domovenky, zvadla, cancáky, kroniky a placky.

Celá výstava má podtitul „Trampi sobě“. Tudíž vše, co je možné vidět, pochází od kamarádů a kamarádek z jejich soukromých sbírek. I nástěnky si vytvářely osady samy. Za což jim patří velký dík.

To, že tramping na Blanensku stále žije, bylo poznat i na hojné návštěvnosti vernisáže.

Fotografie Ladislava Krále zachycují příjemný podvečer.

Výstavu je možné zhlédnout do 4. prosince 2015.