První z cyklu historických přednášek Mgr. Evy Nečasové

Ve středu 11. listopadu 2015 vystoupila v Městské knihovně Blansko s přednáškou Blansko na úsvitu dějin a olomoucký biskup Jindřich Zdík, která byla první z cyklu KAPITOLY Z DĚJIN BLANSKA, renomovaná znalkyně blanenské historie Mgr. Eva Nečasová.

Svoji erudicí a fundovaným projevem zároveň pozvala účastníky na druhé pokračování, které proběhne v pátek 18. prosince 2015 od 18 hodin v KULTURCE Městské knihovny Blansko a bude věnováno tématu Blansko za třicetileté války a Lvové z Rožmitálu.

Akce směřuje k připomenutí významných historických výročí, která město Blansko v tomto i příštím roce slaví.

Autorem fotografií je pan Ladislav Král.