FOTOREPORTÁŽ – FANFIKCE Lenky Jančové

V pondělí 1. 2. 2016 proběhl v KULTURCE Městské knihovny Blansko autorský pořad Lenky Jančové FANFIKCE aneb Půjč mi svůj svět.

Fanfikcí nebo také fanfiction se rozumí literární tvorba, jejíž autoři si svět, postavy či zákonitosti příběhu půjčují z již existujících knih, filmů a seriálů. Vznik tohoto specifického fenoménu, který ukrývá mnoho možností seberealizace, je spojen se seriálem Star Trek. Největší rozvoj fanfikce prožívá díky internetu a knižní sérii Harry Potter. Dokonce i diskutovaný bestseller Padesát odstínů šedi vznikl původně jako fanfikce.

Tvůrčí podvečer měl v úmyslu informovat, zapojit a inspirovat každého, kdo přišel.

Fotografoval Ladislav Král.

Fanfikce Fanfikce Fanfikce Fanfikce Fanfikce Fanfikce Fanfikce Fanfikce