Trocha poezie nikoho nezabije

Ano, milí návštěvníci, čtenáři a příznivci blanenské knihovny. Je to tak!

Jak praví klasik „Trocha poezie, nikoho nezabije.“, ba může i potěšit, dodáváme my. Takže i v letošním roce se můžete těšit na pravidelnou dávku (dodávku) poezie.

U příležitosti konání celostátní akce (festivalu) Den poezie, která probíhá na různých místech naší republiky od 13. do 27. listopadu 2016, jsme připravili v jednotlivých odděleních naší knihovny básničky stočené do ruličky. A protože je to dárek od nás pro vás, převázali jsme je ozdobnou stužkou.

Ve výše uvedených dnech si berte, co vaše ruce unesou – pro sebe, pro maminku, pro manžela, pro kamarádku, pro kočku asi ne (leda by byla dvounohá). Budeme moc rádi, pokud se básničky budou líbit a nebudou „pod psa“.

Akce připomíná listopadová výroční narození a úmrtí českého básníka Karla Hynka Máchy.