Den pro dětskou knihu 2016

Městská knihovna Blansko zve všechny děti a jejich rodiče i prarodiče na Den pro dětskou knihu. V rámci této celostátní akce bude v sobotu 26. listopadu 2016 od 9 do 12 hodin otevřeno v běžném provozu oddělení pro děti a mládež. Můžete přijít jen si tak posedět, počíst nebo vrátit knihy a půjčit si nové.

V 11 hodin proběhne slavnostní křest nové knihy blanenské autorky Květoslavy Pokorné „Berušky jdou do školy“.

„Berušky – slunéčka sedmitečná – vylétají

do světa dětí…

Sluníčko jim pofouká bolístky, osuší slzičky,

domaluje tečky.

A vy děti, spolu s maminkou poslouchejte pohádky, říkanky,

doplňujte hádanky, kreslete svůj „barevný svět“…!“

Během akce se také uskuteční ukončení a vyhodnocení projektu Jižní Morava čte, který pořádala Moravská zemská knihovna v Brně a Městská knihovna Břeclav za přispění Jihomoravského kraje, do kterého se naše knihovna zapojila.