Austrálie

V pondělí 19. 2. od 17.30 se v knihovně bude mluvit o Austrálii.
Karel Kocůrek a tři další členové výpravy se vydali napříč tímto světadílem. Putovali tropickou, subtropickou krajinou i nehostinou pouští. Díky terénnímu autu 4WD se dostali do těžce přístupných míst v divočině. Projížděli brody řek, prašnými, kamenitými cestami i vyschlými říčními koryty. Plavili se na kajacích, koupali se pod vodopády, v termálních pramenech i v oceánu. Fotili klokany, pštrosy, koaly, papoušky, orly, krokodýly… Pozorovali noční oblohu se souhvězdím Jižní kříž. Navštívili národní parky Kakadu, Litchfield, Nitmiluk, Kata Tjuta–Uluru, Kings Canyon… města Darwin, Alice Springs, Adelaide, Melbourne, Sydney… Na přednášce zazní také hudební nástroj australských domorodců – didjeridů.