Noc s Andersenem

KAPACITA NAPLNĚNA! TĚŠÍ NÁS VÁŠ ZÁJEM.

2. dubna, na narozeniny dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena připadá Mezinárodní den dětské knihy. V roce 2000 se v uherskohradišťské knihovně rozhodli oslavit tento den netradičně, přespáním v knihovně. Noc se vydařila, a tak se o svůj nápad knihovnice podělily s ostatními a další rok už proběhla pohádková noc v mnoha knihovnách napříč republikou, pod záštitou Klubu dětských knihovnem SKIP.

Postupem let se k pohádkové Noci s Andersenem připojovalo více a více knihoven, nejenom v České republice, ale i na Slovensku nebo ve státech, kde působí české spolky. V loňském roce se nocování zúčastnilo 98 655 dětí a dospělých na 1695 místech.

I my se k této celonárodní akci připojujeme a tímto bychom chtěli pozvat děti na její další ročník.

Již 18. ročník Noci s Andersenem proběhne v pátek 23. března 2018 na téma „Rychlé šípy“.

Dobrodružství v knihovně zažijí děti, které chodí do třetí až páté třídy základní školy. Přihlásit je mohou jejich rodiče na dětském oddělení od 26. února a kapacita je omezená na 15 dětí.