Jižní Morava čte – předávání cen a výsledky

I v roce 2017 jsme se společně s dalšími šedesáti knihovnami zapojili do projektu Jižní Morava čte. Krom podpory čtenářství, besed a dalších akcí je nejdůležitější součástí projektu literární soutěž. Letos na téma „Příběhy mého kraje“. Za naši knihovnu jsme vybrali vítěze jednotlivých kategorií, kteří potom postoupili do celokrajského kola. V kategorii nejmenší děti 4 – 7 let byla vypsána výtvarná soutěž. Vítězkou se stala Josefína Dlapová. V kategorii kolektivů byla vyhlášena soutěž výtvarně-literární.

Se svojí obrázkovou knihou „Pověst o Kateřinské jeskyni“ zvítězily Eliška Kalová, Anna Bui a Marie Prudká ze ZŠ T. G. Masaryka. Děvčata v rámci celého Jihomoravského kraje obsadila krásné druhé místo. V literární kategorii pro starší děti (11 – 15 let), jsme měli přihlášeny básničky žáků blanenského gymnázia paní učitelky Suché. V místním kole jsme jako nejlepší vybrali báseň Patricie Šperkové „Pověst o Macoše“. V krajském kolem nakonec skončila třetí. O co méně jsme měli účastníků, o to lepší bylo jejich celokrajské umístění. Děkujeme všem paním učitelkám a maminkám za vedení dětí a potom hlavně dětem za jejich účast. Celý projekt Jižní Morava čte byl financován Jihomoravským krajem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Stalo se. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.