Semínkovna v knihovně!

Městská knihovna Blansko se s radostí a nadšením sobě vlastním připojuje k projektu Semínkovna. Že nevíte, o co jde? Rádi vysvětlíme. Iniciativa Semínkovna vznikla v roce 2015 jako podpora sdílení osiva a udržení tradice přírodního zahradničení. A jak že to tedy funguje? Naše semínkovna je umístěna ve 3. podlaží knihovny a vy, zahradníci, si zde můžete bezplatně měnit, sdílet a předávat osivo ze svých vlastních zahrádek.

Semínka by měla být nemořená, z chemicky neošetřených rostlin a vyhýbat byste se měli hybridům, tzv. F1. Výměna je pak možná v malých dávkách, pouze pro osobní potřebu.

Semenařit začínáme 23. dubna 2018, kdy zároveň symbolicky oslavíme Den Země. Přijdete?