Tajná milenka prezidenta Masaryka

První životopis ženy, která v roce 1928 navázala intimní vztah s prezidentem Masarykem, přináší naprosto neznámý příběh spisovatelky, básnířky, publicistky a veřejné aktivistky Oldry Sedlmayerové. Životní příběh, jenž je napínavější než román, zavádí čtenáře do zákulisí prvorepublikové politiky.

Kniha odhaluje milostný vztah, který měl navždy zůstat utajen. Masarykovy nikdy dříve nepublikované erotické dopisy ukazují, že československý prezident prožíval v letech 1928–1934 s Oldrou vášnivý milostný román. Tu, která poznala Masaryka jako málokdo, čekalo nakonec smutné stáří v osamění, zapomnění a bídě. Beseda s autorem historických bestsellerů o manželkách našich premiérů a Haně Benešové, Petra Zídka se uskuteční v Městské knihovně Blansko v sobotu 28. dubna 2018, od 17 hodin.

Přednáška je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury a proběhne v rámci projektu oslav stého výročí založení republiky.