Studovna, čítárna a hudební oddělení

Úsek služeb čtenářům

Oddělení studovna a čítárna Městské knihovny Blansko se nachází se ve 3. patře polyfunkční budovy na Rožmitálově 4 v Blansku, vstup je přes oddělení pro dospělé čtenáře.
Ke studiu (prezenčnímu i absenčnímu) je zde k dispozici naučná literatura, regionální literatura, zpravodaje měst a obcí okresu Blansko a úplná znění zákonů.
Oddělení disponuje 7 počítači připojenými k internetu a tiskárně.
V oddělení studovna a čítárna a v cizojazyčném oddělení je možnost připojit se k WiFi síti pomocí vlastního zařízení.

Studovna a čítárna

Poskytované služby:

Kopírování dokumentů (do formátu A3) a skenování.

Nabídka periodik:

Blesk, Hospodářské noviny, Lidové noviny, Mladá fronta Dnes, Právo, Blanenský deník Rovnost, 100+1 zahraničních zajímavostí, II. Světová válka, 21. století, Apetit, Děti a My, Burda, Cinema, Computer, Cosmopolitan, D-test, Digi Foto, Ekonom, Elle, Enigma, Epocha, Euro, Fakta a svědectví, Flóra na zahradě/Florista, History revue, Chatař a chalupář, Instinkt, Koktejl, Květy, Letectví a kosmonautika, Lidé a země, Maminka, Marianne, Meduňka, Military revue, Moje psychologie, Můj dům, Náš útulný byt, Naše krásná zahrada, National geographic, Patchwork, Pěkné bydlení, Praktická žena, Psychologie dnes, Receptář, Reflex, Respekt, Revue 50+, Rodiče, Sandra, Stereo a video, Story, Svět motorů, Svět ženy, Tina, Týden, Válka revue, Vlasta, Xantypa, Zahrádkář, Zdraví, Žena a život, Živá historie, Deník Sport, Rybářství, Esquire, Harper’s Bazaar, InStyle, Playboy, Venkov a styl.

Garantované projekty:

Strom plný poezie
Akce ve venkovním prostoru při příležitosti Světového dne poezie (21. březen).

Básnění pro děti
Akce ve venkovním prostoru v rámci Mezinárodního dne dětí.

Knihovnické lekce pro 1. ročníky středních škol (ve spolupráci s oddělením pro dospělé čtenáře)
Základní seznámení se službami knihovny, praktické vyhledávání v katalogu.

Nebojte se PC!
Základní i rozšiřující kurz obsluhy PC.

Výstavní činnost

Organizace každoročního cyklu 10–12 výstav v prostorách výstavní místnosti „VÝSTAVKA“, která se nachází ve 4. patře.

Komentáře nejsou povoleny.