Studovna, čítárna a cizojazyčné oddělení

Úsek služeb čtenářům

Oddělení studovna a čítárna Městské knihovny Blansko se nachází se ve 3. patře polyfunkční budovy na Rožmitálově 4 v Blansku, vstup je přes oddělení pro dospělé čtenáře.
Ke studiu (prezenčnímu i absenčnímu) je zde k dispozici naučná literatura, regionální literatura, zpravodaje měst a obcí okresu Blansko a úplná znění zákonů.
Oddělení disponuje 7 počítači připojenými k internetu a tiskárně.
V oddělení studovna a čítárna a v cizojazyčném oddělení je možnost připojit se k WiFi síti pomocí vlastního zařízení.

Studovna a čítárna

Personální obsazení:

Mgr. Bc. Iveta Pernicová, DiS.

Iveta Pernicová

vedoucí oddělení studovna a čítárna a cizojazyčného oddělení
pernicova@mk.blansko.cz
516 410 101

Mgr. Hana Opatřilová

pracovník oddělení studovna a čítárna a cizojazyčného oddělení
opatrilova@mk.blansko.cz

Poskytované služby:

Kopírování dokumentů (do formátu A3) a skenování.

Nabídka periodik:

Blesk, Hospodářské noviny, Lidové noviny, Mladá fronta Dnes, Právo, Blanenský deník Rovnost, 100+1 zahraničních zajímavostí, II. Světová válka, 21. století, Apetit, Děti a My, Burda, Cinema, Computer, Cosmopolitan, D-test, Digi Foto, Ekonom, Elle, Enigma, Epocha, Euro, Fakta a svědectví, Flóra na zahradě/Florista, History revue, Chatař a chalupář, Instinkt, Koktejl, Květy, Letectví a kosmonautika, Lidé a země, Maminka, Marianne, Meduňka, Military revue, Moje psychologie, Můj dům, Náš útulný byt, Naše krásná zahrada, National geographic, Patchwork, Pěkné bydlení, Praktická žena, Psychologie dnes, Receptář, Reflex, Respekt, Revue 50+, Rodiče, Sandra, Stereo a video, Story, Svět motorů, Svět ženy, Tina, Týden, Válka revue, Vlasta, Xantypa, Zahrádkář, Zdraví, Žena a život, Živá historie, Deník Sport, Rybářství, Esquire, Harper´s Bazaar, InStyle, Playboy, Venkov a styl.

Garantované projekty:

Závody kočárků
Účast na akci, kterou organizuje Mateřské centrum Veselý Paleček.

Strom plný poezie
Akce ve venkovním prostoru při příležitosti Světového dne poezie (21. březen).

Básnění pro děti
Akce ve venkovním prostoru v rámci Mezinárodního dne dětí.
Garant: Mgr. Bc. Iveta Pernicová, DiS.

Knihovnické lekce pro 1. ročníky středních škol (ve spolupráci s oddělením pro dospělé čtenáře)
Základní seznámení se službami knihovny, praktické vyhledávání v katalogu.

Nebojte se PC!
Základní i rozšiřující kurz obsluhy PC.

Výstavní činnost

Organizace každoročního cyklu 10 – 12 výstav v prostorách výstavní místnosti „VÝSTAVKA“, která se nachází ve 4. patře.
Správce místnosti a garant: Mgr. Bc. Iveta Pernicová, DiS.
vedoucí oddělení studovna a čítárna a cizojazyčného oddělení
pernicova@mk.blansko.cz
516 410 101

Cizojazyčné oddělení

Oddělení cizojazyčné literatury je prostorově i organizačně součástí oddělení studovna a čítárna. Nabízí beletrii, slovníky, encyklopedie a další literaturu.
Řada knižních titulů je v tzv. „bilingvním“ (dvoujazyčném) vydání. K některým titulům je k dispozici také CD.

Cizojazyčné oddělení

Nabídka cizojazyčných periodik:
Time (angličtina), Freundschaft a Magazin Deutschland (němčina), Le Nouvel Observateur (francouzština), Argumenty i fakty (ruština)

Komentáře nejsou povoleny.