Ohlédnutí za „Čtením Bible 2012“

Ve velikonočním týdnu se Městská knihovna Blansko opětovně připojila k projektu „Celonárodní Čtení Bible 2012“, které v Blansku tradičně organizuje sdružení LAVINA pod vedením pana Josefa Merty.

Zahájení vlastního čtení se letos ujal starosta města Blanska Ing. Lubomír Toufar a pomyslnou štafetu dále převzal ředitel Městské knihovny Blansko Mgr. Pavel Přikryl.

LAVINA v rámci tohoto „ČTENÍ“ darovala blanenské knihovně 140 výtisků Nového zákona ve dvou provedeních – kapesní Nový zákon se žalmy a příslovími a obvyklý formát Nového zákona.

Jako dárek je v období Velikonoc dostali návštěvníci a čtenáři knihovny, kteří o ně projevili zájem. Této možnosti využilo doposud 36 zájemců.

Možnost získat Nový zákon díky přístupu pana Merty trvá i nadále, je k vyzvednutí v hudebním oddělení blanenské knihovny.

Sdružení Lavina a panu Mertovi patří poděkování za organizaci a sponzorování této akce.