Pozvánka na vernisáž výtvarných prací z celoročního projektu Hledání tajemství nad zemí či pod zemí aneb O Moravském krasu jinak…

Městská knihovna Blansko připravila v uplynulém období podzim 2012 – léto 2013 další z čtenářských projektů, který byl propojen v rámci hnutí CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM a ŠKOLA NARUBY.

Téma tajemství i krajiny Moravského krasu jsme rozvíjeli dvěma směry. Regionální oddělení MK Blansko, s Helenou Jalovou, spolupracovalo s knihovnami blanenského regionu. Studovna MK Blansko, s Janou Trubákovou, navázala spolupráci se základními i středními školami, Domovem Olga, Senior centrem a Klubem důchodců v Blansku.

Helena Jalová spolupracovala především s kolegyněmi knihovnicemi v profesionálních a neprofesionálních knihovnách. Jana Trubáková oslovila pro besedy s dětmi i dospělými např. Mgr. Evu Nečasovou, ředitelku Muzea Blansko, RNDr. Petra Zajíčka, speleologa, Vladimíra Klepáče, novináře a spisovatele a další zajímavé osobnosti našeho regionu. Zvláštní poděkování patří Správě jeskyní ČR v Blansku.

Jak celé naše společné snažení dopadlo a jaké výtvarné práce vznikly, se dozvíte na slavnostní vernisáži výstavy v pátek 6. září 2013 v 18 hodin v dětském oddělení a výstavní místnosti knihovny. V kulturním programu vystoupí folková kapela Maják z Blanska.

Sladkou tečku pro návštěvníky darovala cukrárna Severka v Blansku.

Knižní dary pro účastníky našeho putování nad stránkami knih i v přírodě věnovala tato nakladatelství:

Opa   Albatros media    myPEMIC

 

Helena Jalová a Mgr. Jana Trubáková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář, Regionální oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments