Seznámení s Krokusy

KrokusyNakladatelství Barbara je malým severomoravským nakladatelstvím, které svou činnost zahájilo v roce 2007. Jeho ediční řada poezie nese název Krokusy.

S tím, jak těžké je v dnešní době vydávat poezii, jak se hledají začínající autoři a jaké další vydavatelské počiny nakladatelství chystá, seznámila přítomné asistentka nakladatelství PhDr. Ludmila Šelešovská.

Podvečerní povídání o jednotlivých autorech bylo doplněno recitací z jejich tvorby. Recitovala PhDr. Ludmila Šelešovská a Lenka Jančová, DiS.

Citlivě vybrané hudební vstupy na jazzovou kytaru zahrál Igor Šelešovský.

Přestože návštěvnost nebyla rekordní, všichni si s sebou domů odnášeli milou atmosféru, která celý večer provázela.

Stejná dopolední akce byla organizována ve spolupráci s Městskou knihovnou Rájec – Jestřebí pro maturanty místního gymnázia.

Celá akce proběhla v rámci festivalu „Dny české a mezinárodní poezie“, který se každoročně koná na památku narození K. H. Máchy.

Seznámení s Krokusy Seznámení s Krokusy Seznámení s Krokusy Seznámení s Krokusy Seznámení s Krokusy Seznámení s Krokusy Seznámení s Krokusy

Helena Jalová, Bc. Pavlína Gargošová, Městská knihovna Blansko