Knihovna na závodech kočárků

Sobotní odpoledne 28. března 2015 strávil dvoučlenný tým Městské knihovny Blansko na akci nazvané Závody kočárků.

Klání ve strolleringu, tedy sportovní chůzi s kočárkem, pořádalo již podruhé Mateřské centrum Veselý Paleček na náměstí Republiky v Blansku a odehrávalo se i na mnoha jiných místech po celé České republice.

Zatímco po stometrové trase závodili maminky a tatínkové s kočárky, bylo možné navštívit doprovodný program. Děti, které už se nevejdou do kočárků, zvala moderátorka ke zkoušce rychlosti a obratnosti na opičí dráze, další zábavu a potěšení nabízel skákací hrad, malování na obličej i stánek s cukrovou vatou.

Na stanovišti Městské knihovny Blansko se rozdávaly propagační materiály, prodávaly vyřazené dětské knížky a časopisy a prostřednictvím knih, audioknih a her se prezentovala činnost oddělení pro děti a mládež. Největší úspěch měly interaktivní knihy, které dokázaly přitáhnout i zájem dospělých návštěvníků. Příští rok nás a, budete-li pozorní, tak i Valdu (kluka ukrytého v davu na stránkách jedné z knih) najdete na závodech určitě znovu.

Knihovna na závodech... kočárků Knihovna na závodech... kočárků Knihovna na závodech... kočárků