Magnesia Litera 2017 vyhlásila nominace

ml

Udílení výročních literárních cen Magnesia Litera proběhne letos již po šestnácté. Do soutěže bylo přihlášeno 352 knih. Jednou ze změn letošního ročníku je nové logo. Po třech letech se vrací kategorie Litera za publicistiku.

K propagaci nominovaných knihy budou i letos sloužit „knižní trailery“ režisérky M. Procházkové. Česká televize je bude vysílat od 25. března do 3. dubna 2017 na programu ČT1.

Nominovaní autoři budou mít možnost představit své knihy na čtyřech veřejných autorských čteních, která budou probíhat v Knihovně Václava Havla.

Internetové knihkupectví Kosmas je opět partnerem Ceny čtenářů. Společnost odmění 500 vylosovaných čtenářů poukazem v hodnotě 200 Kč na libovolně vybrané knihy v internetovém knihkupectví kosmas.cz nebo v kamenných prodejnách. Hlasovat lze elektronicky prostřednictvím internetových stránek www.magnesia-litera.cz a www.kosmas.cz nebo vyplněním hlasovací pohlednice (k dispozici v knihkupectvích) a to až do 31. března 2017.

Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním večeru v prostorách Nové scény Národního divadla v úterý 4. dubna 2017. Večer bude vysílán přímým přenosem na stanici ČT a moderovat jej bude Daniela Písařovicová spolu s Jiřím Havelkou.

Magnesia Litera 2017 – nominace:

Litera za prózu
Bianca Bellová: Jezero (Host)
Zuzana Brabcová: Voliéry (Druhé město)
Aleš Palán: Ratajský les (Pistorius & Olšanská)
Michal Přibáň: Všechno je jenom dvakrát (Host)
Ladislav Šerý: Nikdy nebylo líp (fra)
Marek Šindelka: Únava materiálu (Odeon)

Litera za poezii
Tomáš Gabriel: Obvyklé hrdinství (Host)
Vít Janota: Víkend v jakémsi Švýcarsku (Dauphin)
Milan Ohnisko: Světlo v ráně (Druhé město)