Pavel Čech – „A“

Příběh chlapce s číslem 21868 na rádiovce se odehrává ve městě, v němž jediné správné názory symbolizuje písmeno A. AAAA zní z amplionů, A je ve znaku města, na praporech, i praporcích, jimiž mávají děti, je na transparentech, ale i na každé knížce za výlohou knihkupectví, na stravenkách,…. Jenom písmeno A se učí ve školách, A proniká do moderní architektury, lidé jej skandují, jsou ho plné noviny, i vyšetření zraku probíhá pouze na velikosti písmene A. Je to vtip, hrozba, minulost, nadsázka, absurdita a hlavně všechno dohromady.
Tolik anotace od nakladatele. Spisovatel Pavel Čech nás ve středu 6. 6. od 14:30 seznámí s pohnutky, které ho vedly k vytvoření právě této knihy. Dozvíme se ale také spoustu zajímavého z jeho další tvorby.

Akce je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury a proběhne v rámci projektu oslav 100. výročí vzniku Československé republiky.