Proměna knihoven od dob první republiky po současnost

Jak fungovaly knihovny v době první republiky? Jak na ně dolehla okupace a 2. světová válka? Co přineslo období komunismu? Co nabízejí knihovny svým uživatelům v současnosti? A jak budou knihovny vypadat v blízké budoucnosti? To je jen několik otázek, na něž se pokusí ve své přednášce odpovědět Martin Krčál, který působí jako odborný asistent v Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Kromě 20 let praxe v knihovnách se podílel na Koncepci rozvoje knihoven a na tvorbě dalších strategií pro oblast knihovnictví. Dlouhodobě ho zajímají technologie a jejich dopad na rozvoj služeb v knihovnách. Rád navštěvuje knihovny při svých cestách v ČR i zahraničí.