Vezmete mě s sebou na výlet, děti?

Ahoj děti! Jsem docela obyčejný, malý skřítek. Jednou ráno jsem se probudil a po chvilce zmateného tápání jsem zjistil, že jsem v knihovně! Jak nádherné je to místo! Voní to tady knihami, chodí sem spoustu lidí a hlavně dětí, pořád si něco štěbetají, povídají si o různých věcech a listují knihami. Také jsem to zkusil a víte co? Bylo to báječné! Před spaním jsem si četl pohádky a příběhy, přes den jsem listoval v knihách o světě – ty se mi, panečku, líbily! Hned jsem si řekl, že by bylo krásné se aspoň na některá z těch míst podívat. Sebral jsem odvahu a jednou dopoledne jsem vykouknul na paní knihovnici. Napřed měla trochu šok, protože se hrozitánsky lekla, ale pak jsme si začali povídat, já jsem jí řekl o svém přání a ona že to vymyslí. A víte jak to dopadlo? Můžete si mě, děti, půjčovat! Vždycky, když se budete chystat někam na výlet, stavte se pro mě prosím do knihovny, vezměte s sebou svoji průkazku, a potom můžeme vyrazit. Na výletě mi udělejte pěknou fotku a tu potom dejte paní knihovnici. Jsem moc zvědavý, kam všude se díky vám podívám!