Vyhlašujeme literární soutěž Spisonátor

Soutěž je určena všem zájemcům od 15 let, kterým ještě nevyšla kniha (beletrie).
Přijímáme žánry sci-fi, fantasy a fantastický horor (magický realismus je minimální predispozice).
Každý účastník může zaslat jen jednu povídku v češtině a v rozsahu 1800–18000 znaků.
Soutěž je anonymní, povídku společně s průvodkou zašlete v editovatelném formátu na soutez@mk.blansko.cz do 31. 5. 2021.
Bližší informace najdete v níže uvedeném souboru spolu s průvodkou. Máte-li doplňující dotazy, využijte prosím výše zmíněný email.
Těšíme se na vaše texty a přejeme, ať vás provázejí múzy.

Pravidla soutěže a průvodka v pdf (k nahlédnutí)
Pravidla soutěže a průvodka v docx (k vyplnění)

Subscribe
Upozornit na
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
8 měsíců před

Vysvětlete, proč přijímáte jen horory, ty se dějí dnes a denně, proč sci- fi a a fantasy? V tom přece nyní žijeme a prožíváme denně nejen v mediích, ale v běžném životě. Pro nás, co jsme se narodili těsně před válkou už nemohou být horory zajímavé, protože jsme je většinou prožili.

Hana Preclikova
7 měsíců před

Může se účastnit i mladší? Dcera 13 let má zcela jistě nemalý talent a její povídky byste od dospělého nerozeznali, může se také zúčastnit?

Katka
Reply to  Hana Preclikova
6 měsíců před

Mám stejný dotaz. Mám nadanou žákyni…

Viky Kravchenko
6 měsíců před

V souboru jsou zmíněné ceny. O co přesně se jedná? Děkuji.

Adéla
5 měsíců před

Dobrý den, můžou se soutěže zúčastnit i lidé z jiných krajů? Nebo je určena jen pro ty, co navštěvují knihovnu?

Reply to  Adéla
5 měsíců před

Dobrý den, ano, je to možné. Účast v soutěži není omezena místem bydliště nebo nutností být registrovaný čtenář knihovny.
Pěkný den, Lukáš Dlapa

Marie Domská
5 měsíců před

Dobrý den, moje povídka nebyla doručena kvůli antispamové blokaci (to mě opravdu pobavilo, nikdy jsem spam nerozesílala ani vám, ani nikomu jinému, tak nechápu, jak jsem se dostala na blacklist). Poslala jsem ji tedy z jiné emailové adresy. Posíláte autorům potvrzení o přijetí? Děkuji, Marie

Reply to  Marie Domská
4 měsíců před

Dobrý den, potvrzení posíláme ke všem příspěvkům.

1 měsíc před

Dobrý den, kdy budou výsledky prosím?

Reply to  Pavel Bartáček
1 měsíc před

Dobrý den, vše finalizujeme a počítáme, že v nejbližší době (přelom září, října) bychom vše vyhlásili.