Petr Zajíček: Utajenými jeskynními labyrinty Moravského krasu

Vydejme se společně do tajemných hlubin jeskynních systémů Moravského krasu, do kterých se běžný smrtelník jen tak nepodívá. Průvodcem virtuální procházky nám bude osoba navýsost povolaná, Petr Zajíček, autor unikátní publikace Jeskyně České republiky na historických mapách. Prozradí, jaké objevy se podařily amatérským speleologům v posledních letech a zodpoví všetečné otázky týkající se jeskyní.

RNDr. Petr Zajíček (1965) je geolog, speleolog a fotograf, pracovník Správy jeskyní České republiky. Podílel se na výzkumech v Moravském krasu, na Balkáně a v Gruzii. Zúčastnil se též české polární expedice na Špicberky, kde se podařilo objevit ledovcové jeskynní systémy. Mimo jiné vydal monografie Moravský kras (Kant, 2007) a Jeskyně v edici Průvodce (Academia, 2010).

Přednáška je doprovodným programem k výstavě Pod povrchem a je uskutečněna za finanční podpory MK ČR.

Kdy: středa 22. února 2023 v 18.00 h
Kde: multifunkční prostor knihovny, 4. patro
Vstup zdarma

Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Petr Zajíček
1 rok před

Moc děkuji Městské knihovně Blansko za realizaci mé přednášky a také všem milým návštěvníkům, kteří si mě přišli poslechnout.

Lukáš Dlapa
Reply to  Petr Zajíček
1 rok před

My moc děkujeme za návštěvu a pevně věříme, že nebyla poslední. 🙂 L. Dlapa, knihovna