Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Dějiny udatného českého národa

3. 10. 2018 v 16:30 - 17:30

Dějiny nemusí být žádná nuda! A o tom Lucie Seifertová něco ví. Svými knihami ukazuje, že dějepis může být docela pěkná zábava. A nyní je tu! Přijďte si užít pořádnou dávku historické legrace a kreativního vyžití v jednom, aniž by Vás napadlo, že se vzděláváte. Beseda je spojená s tvorbou vlastní 3D knihy ke 100. výročí založení republiky.

Lucie Seifertová – výtvarnice, ilustrátorka a spisovatelka (to vše v jedné osobě) je známá hlavně svým devítimetrovým leporelem Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí, na kterém pracovala několik let a za kterou získala řadu ocenění (Magnesia Litera za nejlepší dětskou knihu roku 2003, Zlatou stuhu za nejlepší populárně naučnou knihu pro mládež a Zlatou pečeť za nejlepší polygrafický počin roku). Podle této knihy byl natočen úspěšný stejnojmenný animovaný seriál, za který autorka obdržela cenu Elsa a Trilobit za nejlepší animovaný počin.

Knihy Lucie Seifertové jsou plné bublin, vtipů a legrácek. I přes to však přináší dětem důležitá fakta, data a jména. Jak říká sama autorka, dělá je tak, aby nikoho nenapadlo, že se vlastně vzdělává.

Beseda autorky bude spojená s tvůrčí dílnou, ve které si můžete vyrobit vlastní 3D knihu. Protože se akce koná v rámci oslav 100. výročí vzniku republiky, bude tato zážitková hodina dějepisu tematicky zaměřena na dějinné období posledních 100 let – tedy od vzniku ČSR přes protektorát, totalitní a porevoluční období.

Vstup na přednášku je zdarma, ale v případě zájmu o koupi knížek s podpisem autorky nezapomeňte peněženku doma.

Akce se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury.

Podrobnosti

Datum:
3. 10. 2018
Čas:
16:30 - 17:30
Rubrika Akce: