MAUTHAUSEN, koncentrák smrti…

Fotografiemi, citacemi a besedou poodhalíme a také zavzpomínáme na neblahé období II. světové války, převážně mezi roky 1941 – 1942, a co všechno se v tu dobu odehrávalo převážně v Brně a jeho okolí.

K vytvoření této výstavy nám pomohly především památky a dokumenty osudů lidí, jako např. pana Stanislava Kunce z Olomučan In Memoriam a profesora Karla Littlocha, již nežijícího autora knihy „Mauthausen, lágr smrti“. Jejich svědectví jsou hmatatelnými důkazy té doby, jak bylo těžké udržet si zdravou mysl a ze všech sil čelit drsných podmínkám a krutosti nacismu, kdy umíraly miliony lidí v celé Evropě.

Váženými hosty budou historik Mgr. Jan Jandl, Mgr. Milena Spoustová z Kounických kolejí v Brně a Mgr. Jan Rybnikář z Gymnázia Křenová v Brně.

Autorkou výstavy je blanenská rodačka Zdeňka Mlýnková, fotografka, rozhlasová zvukařka a TV technička žijící v Praze.

Jste srdečně zváni! Beseda spojená s vernisáží výstavy začíná 9. března 2018 v 17:30 hodin v multifunkční místnosti knihovovny.