Pasování prvňáčků na čtenáře

Slavnostní ukončení celoročního projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka proběhlo v oddělení pro děti a mládež blanenské knihovny ve dnech 8., 10. a 14. června 2016.

V těchto dnech jsme v knihovně přivítali prvňáčky ze ZŠ Dvorská, ZŠ Salmova a ZŠ Erbenova 13.

Děti nám, rodičům, sourozencům a prarodičům předvedly, jak se naučily za první rok ve škole krásně číst. Po složení čtenářského slibu byli žáci slavnostně pasováni rytířem do čtenářského řádu a odnesli si i knihu.

Dotovaná knížka je napsána pouze pro tento účel a děti ji obdržely od Svazu knihovníků a informačních pracovníků, který projekt zastřešuje.

Děkujeme 1. místostarostovi města Blanska Ing. Jiřímu Crhovi a kolegovi Michalu Kalovi za pasování.

Fotografie pocházejí od pana Ladislava Krále a z archivu knihovny.