Městská knihovna Blansko je pro veřejnost zavřená!

Vážené čtenářky, vážení čtenáři a příznivci blanenské knihovny,
na základě dnešního doporučení Bezpečnostní rady města Blanska a rozhodnutí našeho zřizovatele, kterým je město Blansko, je od zítřejšího dne 12. 3. 2020 knihovna uzavřena pro veřejnost, a to až do odvolání.
AKTUALIZACE 13. 3. Zavíráme i všechny naše pobočky.

Veškeré výpůjčky budou všem našim čtenářům automaticky prodlouženy do 22. 4. 2020. V případě, že se vám již započítává zpozdné, dojde od zítřejšího dne k jeho “zmražení” až do doby, než bude možné knihy opět vrátit.

Dočasně také pozastavujeme veškeré akce pořádané knihovnou, včetně těch konajících se mimo naši budovu, např. Blanenskou univerzitu třetího věku.

Rozhodnutí nebylo jistě jednoduché, ale věříme, že je to rozhodnutí správné. Jedná se o jeden z nástrojů, jak předejít hromadnému šíření viru a nárůstu nemocných. Je pravda, že v knihovně se nás asi málokdy sejde více než 100 najednou, ale v nynější situaci jde především o zdraví nás všech a není tedy moc co řešit. Zavřeli bychom, i kdyby toto rozhodnutí nevzešlo z jednání Bezpečnostní rady.

Až bude po všem, budou na vás čekat nové knihy a další zajímavé besedy, přednášky, dílničky pro děti, čtení atd.

Sledujte, prosíme, náš web, sociální sítě, případně pište, volejte, rádi vám podáme aktuální informace.

Pro důvěryhodné informace doporučujeme sledovat:
webové stránky Ministerstva zdravotnictví,
webové stránky Krajské hygienické stanice,
webové stránky města Blanska.

Děkujeme, že jste s námi a všem přejeme pevné zdraví.

Vaše Městská knihovna Blansko

PS: Prosím, zdržte se „knížecích rad“… Všechny hloupé komenty budeme mazat.