Michal Svěrák – beseda na Gauči – ZRUŠENO

Vzhledem k epidemiologické situaci se tato beseda ruší. Rádi vás na ní uvítáme v náhradním termínu, až nastanou  příznivější podmínky.

V rámci besedy nahlédneme dílo jednoho z nejvýznamnějších soudobých amerických prozaiků Cormaca McCarthyho (nar. 1933) dvojí perspektivou. Jednak z pohledu překladatelského, a to prostřednictvím jedinečné zkušenosti s převodem a (re)interpretací jeho alegorického románu Vnější tma (Outer Dark) z roku 1968, který Michal Svěrák přeložil pro pražské nakladatelství Argo. Jednak z pohledu badatelského, a to skrze zkušenost s literárněvědným a literárněhistorickým výzkumem, jenž Michala Svěráka přivedl přes vydání autorské monografie Svět v hrsti prachu, souhrnně pojednávající o kritické recepci McCarthyho díla, až k návštěvě Alkekovy knihovny v texaském městě San Marcos, ve které je uložen dosud největší soubor McCarthyho archiválií. S Michalem Svěrákem si bude povídat Martin Fadrný.

Kdy: čtvrtek 24. 9. 2020 v 19.00 h
Kde: klub Gauč, Blansko, Smetanova 6