Tomáš Etzler: Novinářem v Číně – představení nové knihy a autorské čtení

Když Tomáš Etzler vystupoval v říjnu roku 2006 v Pekingu z letadla, Čínu prakticky neznal. V následujících sedmi letech však procestoval všechny její provincie, v nichž potkal stovky nezapomenutelných lidí a prožil řadu silných příběhů.

S čím se v totalitním režimu potýkají běžní lidé a jak se v zemi působí zahraničním novinářům, kteří zpracovávají události, jež se komunistická vláda snaží před světem skrýt? Stává se Čína světovou mocností, jak někteří tvrdí? Může do ní vůbec dospět? Jsou rostoucí obavy ze země reálné? A jak to vlastně bylo s covidem? Čína nabádá k nekonečné řadě otázek, na něž ne vždy existují jednoznačné odpovědi. Přesto je Tomáš už roky hledá.

Akce probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Děkujeme, že dodržujete současná epidemiologická opatření a nenecháte se jimi otrávit.

Kdy: úterý 30. 11. 2021 v 18.00 h
Kde: multifunkční místnost knihovny, 4. patro