Oborská knihovna otevřena!

Obecní knihovna Obora je v pořadí padesátou neprofesionální knihovnou v pověřeném obvodu Městské knihovny Blansko. Díky vstřícnému postoji zastupitelů obce bylo možné najít vhodný prostor pro knihovnu v budově obecního úřadu.

Slavnostního otevření se kromě zástupců vedení obce a občanů zúčastnili starosta obce Vavřinec pan Miloslav Novotný spolu s knihovnicí z obce Veselice paní Olgou Hájkovou a knihovnice z obce Lažany paní Ludmila Bauerová. Doprovázela nás Bábrdlinka Kníženka (kněžnice čarodějná blanenská), která je regionální ochranitelkou čtenářů a podporuje čtení dětem.

Vystoupení dětí z oborské MŠ a houslový vstup místní díve

nky velmi mile zahájilo půjčování v knihovně. Děti se hned zaregistrovaly a odnášely si půjčené knihy domů.

Pro ostatní je knihovna otevřena každý čtvrtek od 17 – 19 hodin.

První akce pro děti je již naplánovaná. Povídání a čtení o pohádkové říši skřítků a víl bude 19. 5. 2011. Navazovat bude tvořivá dílna o týden později, která je určena pro širokou veřejnost. Zde si můžete stáhnout plakát k akci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Regionální oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.