Z výstavní síně knihovny…

V cyklu „Představujeme regionální výtvarníky“ bude v pátek 9. září 2011 ve výstavní síni Městské knihovny Blansko v 18 hodin vernisáží otevřena nová výstava.

Svým dílem se představí výtvarník-amatér z malebné vesničky Žernovník nedaleko Černé Hory Luboš Plachý.

Již v dětském věku ho přitahovala rychlá auta a vůně benzínu. Když jako malý porazil šlapacím autíčkem plechovku barvy a vznikl obrazec, kterému rozuměl jen on, napadlo ho, že by se mohl realizovat i v tomto směru. Ve svém životě potom spojil dvě velké vášně – malování a historická závodní auta.

Jako malíř samouk používá při své tvorbě převážně temperu, pastel a perokresbu. Námětem jsou mu ponejvíce motoristická témata. S radostí však ilustroval také dvě knihy veršů.

Obrazy vystavené v blanenské knihovně jsou z cyklu AUTOMOBILY.

Svým dílem rozdává radost a pohodu lidem kolem sebe. Výstavu si můžete prohlédnout do 30. září 2011.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.