Automobily v knihovně

Až do 30. září 2011 si můžete v provozní době Městské knihovny Blansko prohlédnout výstavu z cyklu „Představujeme regionální výtvarníky“.

K prohlídce jsou připraveny obrazy historických automobilů regionálního výtvarníka Luboše Plachého z Žernovníka u Černé Hory.

Autor při své tvorbě používá především tempery, pastelky a tuž. Tyto techniky mu umožňují věrně zobrazit detaily a navíc umocňují dynamiku, která z automobilového sportu vyzařuje. Někdy máte pocit, že automobil vyjede z rámu a cítíte vůni benzinu. Luboš Plachý ilustroval také dvě knihy s verši brněnské básnířky Dany Krupové.

Vernisáž výstavy se uskutečnila v pátek 9. září 2011 za účasti starosty města Blanska Ing. Lubomíra Toufara a místostarosty Ing. Jiřího Crhy.