Klub Ratolest na „Zpěvánkách“ v knihovně

Druhý zářijový týden, konkrétně 7. 9. 2011 dopoledne, se sešly v hudebním oddělení Městské knihovny Blansko maminky s dětmi z blanenského klubu Ratolest na novém pořadu s názvem „Zpěvánky pro děti“.

V příjemné atmosféře se rodiče a jejich ratolesti seznámili s provozem hudebního oddělení, jeho pestrou nabídkou a způsobem půjčování.

Děti hravou formou poznaly jednotlivé druhy AV médii, zkusily si jednoduchou rytmiku a všichni společně si zazpívali a zatancovali při písničkách z dětských filmů a pohádek.

Děti přivítal maskot tohoto pořadu skřítek Ratolešták, kterého děti s maminkami vyrobily. Pohádková postavička se stala průvodcem celého pořadu a bude jím i příště.

Nový pořad hudebního oddělení se totiž bude opakovat v pravidelných intervalech tak, jak se střídá čtvero ročních období. Tím pádem se tematicky zaměří k jaru, létu, podzimu a zimě.

Příště se tak děti mohou těšit na „Vánoční zpěvánky“.

Na konci pořadu si děti s maminkami odnášely domů půjčená CD s dětskými pohádkami a písničkami.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Hudební oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.