Setkání knihovníků regionu Blansko se uskutečnilo již podruhé

Vloni jsme se společně sešli v knihovně Petrovice.

Pro letošní rok jsme měli naplánováno setkání v Místní knihovně Veselice, která nedávno získala čestné ocenění Knihovna roku 2011. Obě akce byly organizovány na první listopadové sobotní odpoledne. Všichni účastníci měli možnost přímé výměny zkušeností a načerpání informací, novinek a trendů z knihovnictví.

V nově vybaveném prostoru nás přivítala nejen knihovnice paní Olga Hájková, ale také starosta obce pan Miloslav Novotný. Bylo od něj velmi milé, že s námi strávil celé odpoledne a všechny seznámil s úsilím, které předcházelo vybudování nového prostoru pro knihovnu. Podílel se také na oficiálním poděkování dlouholetým knihovníkům a knihovnicím za jejich odbornou práci a péči o čtenáře ve svých místních knihovnách.

Poděkování za dlouholetou činnost obdrželi:

Emílie FILOUŠOVÁ – knihovna Suchdol

Hana KALOVÁ – knihovna Olomučany

Ing. Stanislav KUBEŠ – knihovna Křtiny

Anna MYNAŘÍKOVÁ – knihovna Vysočany

V některých knihovnách se péče o knihovnu stala rodinnou tradicí a velmi dobře zde pracuje již druhá generace.

Poděkování získali:

Vladimíra ANTONOVIČOVÁ – knihovna Svinošice

Tomáš MUSIL – knihovna Kotvrdovice

Představení knihovny Veselice i s její bohatou činností pro čtenáře všech věkových kategorií bylo zcela jistě inspirativní pro všechny zúčastněné. Stejně zajímavé byly i další příspěvky z činnosti ostatních knihoven.

Věřím, že setkání v příštím roce bude také v podobném tvůrčím duchu jako letos.

Příspěvek byl publikován v rubrice Regionální oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.