Malování s ilustrátorem v knihovnách

Vystoupení ilustrátora Adolfa Dudka se konalo 28. 11. 2011 také jako připomenutí Dne pro dětskou knihu. Knihovny v tomto období nabízejí nejen knihy, ale i programy pro dětské čtenáře. Každý si může najít něco z pestré nabídky.

Městská knihovna Blansko uspořádala setkání pro děti a jejich rodiče ve spolupráci s Dětským koutkem Matýsek, o. s. Blansko v jeho prostorách.

Pana ilustrátora měli možnost v tomto dni vidět ještě žáci ZŠ a MŠ v knihovnách v Černé Hoře, Rájci – Jestřebí a Olomučanech.

Děti si zahrály na malíře a současně se také dozvěděly něco ze zajímavé práce ilustrátora. Všichni byli do jeho vystoupení zapojeni – malovali, soutěžili, dostávali odměny. Účastníci jen pasivně neseděli. S panem Dudkem si mohli i zacvičit, zaskákat a v letošním premiérovém předvánočním vystoupení také zalyžovat. Nechyběla ani sněhová koulovačka…

Ze všech akcí děti odcházely se šťastným úsměvem a typickým ilustrátorovým podpisem na tváři nebo na ruce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Regionální oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.