Cesty za poznáním v Senior centru

I v roce 2012 pokračuje Městská knihovna Blansko se svými hudebními poslechovými pořady pro klienty SENIOR centra Blansko. 1. února 2012 byl uveden pořad z projektu „CESTY ZA POZNÁNÍM“, který byl věnován významnému životnímu jubileu české zpěvačky MARIE ROTTROVÉ.

Na sklonku minulého roku, konkrétně od září do prosince 2011, uskutečnila zpěvačka poslední velké koncertní turné po České republice, a tím oficiálně ukončila svou pódiovou kariéru.

Výběrový průřez tvorbou s názvem „VŠECHNO NEJLEPŠÍ“ obsahoval Rottrové nejznámější písně, jako jsou „Řeka lásky“, „S tím bláznem si nic nezačínej“, „Klíč pro štěstí“, „Skořápky ořechů“, „Markétka“, „Lásko, voníš deštěm“, „Zřejmě letos nikde nejsou kytky“ a další.

První dáma českého soulu, jak je Marie Rottrová nazývána, potěšila svým hlasem a svou energií všech 40 účastníků pořadu.

V medailonku z jejího profesního i osobního života našli obyvatelé Senior centra odpovědi na četné dotazy.

Pořad byl uveden v rámci projektu „ ŠKOLA TŘETÍHO VĚKU“, který SENIOR centrum v oblasti kultury organizuje ve spolupráci s Městskou knihovnou Blansko.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Hudební oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.