Milada Musilová – Jak šel život

Od pondělí 27. února 2012 si můžete v předsálí oddělení pro dospělé čtenáře Městské knihovny Blansko prohlédnout výstavu dokumentů k 100. výročí narození zasloužilé umělkyně, sólistky Národního divadla v Praze a čestné občanky města Blanska Milady Musilové. Výstava je otevřena v provozní době knihovny do 7. dubna 2012.

Od roku 1962 vyučovala Milada Musilová sólovému zpěvu. Její žáci účinkují na různých operních scénách. Vychovala významné zpěvačky, jako byla sólistka Národního divadla Eva Děpoltová a také pěvecky mnoho let vedla operní zpěvačku Pavlu Břínkovou z Hudebního divadla v Karlíně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.