Výstava DŘEVOŘEZBY blanenského rodáka Vladimíra Michálka

Ve výstavní místnosti Městské knihovny Blansko bude v pátek 6. dubna 2012 v 18 hodin vernisáží otevřena výstava blanenského řezbáře pana Vladimíra Michálka, která nese název DŘEVOŘEZBY.

Mezi nekrásnější lidské činnosti patří práce se dřevem. A to z jednoho prostého důvodu – dřevo je živý materiál, tvárný a souznící v rukou citlivého člověka.

Řezbářství vždy bylo nejen profesionálně provozovaným uměleckým řemeslem, ale stále patří i do oblasti zájmového využití volného času jako řezbářství lidové. Mezi takové umělce s citem pro krásu dřeva a jeho duši patří i pan Michálek. Svá díla tvoří pro radost svou a svých blízkých.

Touto výstavou Vladimír Michálek poprvé nabízí blanenské veřejnosti možnost prohlédnout si jeho díla, dřevěné plastiky a skulptury.

Výstava bude zpřístupněna od 6. – 27. dubna 2012 v provozní době knihovny.

Výstavu uvede paní Irma Charvátová, v kulturním programu vystoupí SPASOMBR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kalendář, Výstavní činnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.