Čtení v Bořitově

V knihovně obce Bořitov se setkali předškoláci z MŠ, prvňáci a druháci ze ZŠ se spisovatelkou a redaktorkou Evou Mrázkovou.

Paní spisovatelka povídala o své práci a knihách, které napsala pro děti. Vypravování bylo proloženo dialogy z práce redaktora, které si nachystaly dcery paní spisovatelky. Všichni pozorní posluchači si zahráli na korektory a ti nejšikovnější dostali knižní odměnu.

Odměnu dostala také paní spisovatelka. Děti společně přečetly jednu kapitolu z její knihy Péťa zahradničí, která je určena začínajícím čtenářům.

Za pomoci paní učitelky Mgr. Michaely Dvořáčkové četli společně předškoláci (obrázkový text) a prvňáci. Četba v knihovně, před neznámými posluchači, byla pro všechny premiérou. Těžkou zkoušku zvládly děti na jedničku od nás – dospělých posluchačů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Regionální oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.